esteban freytes transporte receita tapete de croche cuadrado blanco pagar nusa vs tapak suci singapura melia doha noir spiderman los gatos community bus schedule

Gerekli Evraklar

1.Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan )

2.İki Adet Biometrik Fotoğraf  ( Vietnam Vizesi İçin 3.5 mm 4.5 mm Ebatların da Arka fon Beyaz Altı Aydan Eski Olmayan )

3.C1 Davetiye (Vietnamda’ki seyahat acenteleri tarafından çıkarttırılan belediye onaylı davetiyedir. Dilerseniz Acentemiz Size Bu Konuda Yardımcı Olacaktır. )

* Evrakların En Az 20 (Yirmi ) iş günü önce gönderilmesi gerekmektedir. Aksi Takdirde Sorumluluk Yolcuya Aittir.

Bölge Ayrımı Olmaması Sebebi İle Tüm Başvurular Ankara ‘ dan Yapılabilmektedir.

* Ek Belgeler İstenebilmektedir.

Vize Türleri

Türkiye ve Vietnam ülkeleri arasında yapılan anlaşma gereği Vietnam’a yapılacak seyahatlerde Vietnam turistik vizesi almak zorunludur. Vizeniz olmadığında Vietnam’a seyahat edemiyorsunuz. Vietnam turistik vizesi tek girişli bir vize olup kısa süreli vizeler kategorisindedir. 30 günlük Vietnam turistik vizesi kapsamında gidiş amacınıza göre 90 güne kadar vize uzatım hakkına sahipsiniz. Vize sürenizden daha fazla süre kaldığınızda günlük para cezası ile karşılaşıyorsunuz. 7. gün sonunda hukuki olarak yasa dışı yollar ile ülkeye giriş yapmak suçundan mahkeme karşısına çıkarılıyorsunuz. Bu nedenle vize sürenizin bitişinden önce çıkış yapmış olmanız gerekiyor. Turistik ve gezi amaçlı olarak Vietnam’a gitmek istiyorsanız başvurmanız gereken Vietnam turistik vizesi için 10 yıldan eski bir pasaportunuzun olmaması gereklidir. Pasaportunuzda en az 2 tane boş sayfa olması ve pasaportunuzun yırtılmamış, deforme olmamış olması gereklidir. Gri ve diplomatik pasaport sahiplerinin 90 günü aşmamak kaydı ile vizeden muaf tutulduğu anlaşma kapsamında diğer pasaport sahipleri Vietnam turistik vize başvurusu yapması zorunlu kılınmıştır.

Vietnam turistik vize başvurusu için yetkili tek makam Vietnam Ankara Büyükelçiliğidir. Büyükelçilik tarafından yetki verilmiş vize temsilcilikleri sadece evrakları toplayarak Büyükelçiliğe ulaştırmak ile yükümlüdür. Başvurularınızı posta yolu ile ulaştırabilir veya kendiniz bizzat getirip teslim edebilirsiniz. Vietnam turistik vize başvurusunda C1 davetiye belgesine ve dönüş tarihiniz itibari ile en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmanız gereklidir.C1 davetiye belgesini Vietnam vize acentelerinden talep edebilirsiniz. Seyahat tarihlerinizin ve kişisel bilgilerinizin yer aldığı C1 davetiye belgesi olmadan başvurunuza olumlu cevap verilmemektedir.

Vietnam turistik vizesine başvurduğunuzda değerlendirilmesi ve sonuçlanması ortalama olarak 7 iş günü sürmektedir. Eğer sizden ek evrak veya bilgi istenirse bu süre daha da uzayabilir. Vietnam Büyükelçiliği bu konuda size alternatif imkan tanımış olup Vietnam ekspres vize uygulamasını sunmuştur. Ek ücretler ödeyerek vize işlemlerinizin daha hızlı olarak sonuçlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Vize başvuru ücreti olarak Büyükelçilik gidiş nedenlerinize ve sürenize göre ücret belirleyerek güncel dolar kuru üzerinden nakit ödeme almaktadır. Vize merkezlerinden nakit ödeme yapma imkanına sahipsiniz.

Vietnam Vizesi Başvurusu İçin Hemen Arayınız

İletişime Geçin

Fransa vizesi almak için sizlerde hemen bizimle iletişime geçin ve işlemlerinize hemen başlayın.