l32847thd techwood receiver span idioms dictionary panasonic twin hd tuner blu ray recorder dmr-bwt800gl halfia bayan in punjabi vich open eave ventilation babovic stefan u zvezdi

Gerekli Evraklar

SUUDİ ARABİSTAN VİZESİNDE ŞAHSEN GELİNMESİNE GEREK YOKTUR.

TURİSTİK VİZESİ YOKTUR.

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız ve işlem gören tüm Sayfaların RENKLİ fotokopisi

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan )

3. Davetiye ( Belediyeden Dış işlerinden Onaylı Olarak ) Davetiye yi Mail Olarak Göndermeniz Gerekmektedir ,Sorgulatması Yapılabilmesi için

4. Firmanın Antetli Kağıdına Gidiş Amacını ve belirtilen tarihlerde izinli olduğunu anlatan DİLEKÇE ( Örneği Mail Olarak Atılacaktır.) Ticaret Odasından Kaşelenmelidir.

5. Mesleki Diploma Fotokopisi

6. Kimlik Fotokopisi

7. Şirketin İmza Sirküsü Fotokopisi 

8. Firmanın Oda Sicil Kaydı (4 Aydan Eski Olmayan Orjinal )

9. Firmanın Faaliyet Belgesi (4 Aydan Eski Olmayan Orjinal )

10.Vergi Levhası ( Son Vergi Yılı İşlenmiş Olmalıdır )

11. Ticari Sicil Gazete Fotokopileri(Çalıştığınız iş yerinin kuruluş ,Güncel , Hisse Devri ,Sermaye Arttırımı , Adres Değişikliği V.s )

12. Mofa ( Tarafımızca Sağlanacaktır)

13. Ssk İşe Giriş Fotokopiniz

14. Ssk Hizmet Dökümünüz ( https://www.turkiye.gov.tr )

15. Son Üç Aylık Maaş Bordronuz ( Islak İmzalı Kaşeli Olarak Alınmalıdır )

* Suudi Arabistan Büyükelçiliği  Evrakların En Az 20 (Yirmi ) iş günü önce gönderilmesi gerekmektedir.Aksi Takdirde Sorumluluk Yolcuya Aittir.

* Suudi Arabistan  Büyükelçiliği  DAVETİYE Bölge Ayrımı Olması Sebebiyle Telefon ile Arayıp Teyit Alınmalıdır.

* Ek Belgeler İstenebilmektedir.

Vize Türleri

Suudi Arabistan Konsolosluğunun Turistik Vize uygulaması bulunmamaktadır. Suudi Arabistan Turistik Vizesi için başvuru gerçekleştirecek kimseler haklı bir gerekçeleri yok ise ve bu ülkede ikame eden kişi ve kurumlardan temin edilmiş herhangi bir davetiye/kabul mektubu gibi dökümanlara sahip değilse Suudi Arabistan Turistik Vizesi / Suudi Arabistan Vizesi alamayacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları her ne amaçla Suudi Arabistan’a seyahat edecekse davet / kabul mektubunu temin etmeleri ve Konsolosluğa vize başvuruları için beyan etmeleri zorunlu kılınmıştır.

Bu sebeple, Suudi Arabistan’a giriş yapabilmek için öncelikle davet/kabul mektubunun temin edileceği bilgisi daima göz önünde bulundurulmalıdır.

Suudi Arabistan Konsolosluğunun Ticari Vize kategorisine başvuru gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının dikkatine!

Suudi Arabistan Konsolosluğunun Ticari Vize kategorisi için başvuru gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye Cumhuriyeti devletinin ikame iznine sahip yabancılar Konsolosluğun bu vize kategorisine Türkiye’den başvuru gerçekleştirme hakkına sahiptirler.

Suudi Arabistan Ticari Vizesi; Suudi Arabistan devleti sınırları içerisinde ticari içerikli seyahat gerçekleştirecek kişi ve kimselerin başvuru yapması gereken bir Suudi Arabistan Konsolosluğu vize kategorisidir.

Suudi Arabistan Ticari Vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişiler Ticari Vize başvuru koşulu olarak öncelikle bu ülkede faliyet gösteren Suudi Arabistan kurum/kuruluşlarından davet/kabul mektubuna sahip olmalıdırlar. Suudi Arabistan’da faaliyet göstermekte olan kurum ve kuruluşlardan davet/kabul mektubuna sahip olan kimseler ancak bu davetiye mektubuna göre vize başvurusunda bulunabilecek ve vizelerini alabileceklerdir.

Suudi Arabistan Ticari vize başvuruları için hazırlanması ve beyan edilmesi gereken belge ve dökümanlar bu ülkeden alınacak olan davet mektubu içeriğine göre şekillenmektedir. Bu sebeple Suudi Arabistan Ticari Vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişi ve kurumlar Suudi Arabistan yetkili vize başvuru merkezlerine almış oldukları davet/kabul mektuplarını paylaşmaları tavsiye edilir.

Suudi Arabistan Vizesi yetkili vize başvuru merkezleri /acenteleri davet kabul mektuplarının içeriğine yönelik vize başvuru sahibinin hazırlaması gereken evrak ve belgelere dair bilgileri sunacaktır.

Suudi Arabistan Yetkili Vize Başvuru Merkezleri tarafından şahsınıza yönelik bildirilen hazırlanması gereken evrakları öğreneren ve bu evrakları tamamlayarak Suudi Arabistan Ticari Vizesi için müracaatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İletişime Geçin

Fransa vizesi almak için sizlerde hemen bizimle iletişime geçin ve işlemlerinize hemen başlayın.