l assoluto di un amore di 10 artis hollywood tercantik di dunia 2013 oscar tzotziles tradiciones de cuba suhaag film songs ajay devgan movie partita juventus verona tavia and tamara brukwine brooklyn

Gerekli Evraklar

1.Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan )

2.İki Adet Biometrik Fotoğraf  ( Pakistan Vizesi İçin 3.5 mm 4.5 mm Ebatların da Arka fon Beyaz Dört Aydan Eski Olmayan )

3.Davetiye (Pakistan Ticaret Odasından Onaylı Olmalıdır. Mail Olarak Kabul Edilmektedir )

4.Şirketinizin Antetli Kağıdına Pakistan Konsolosluğuna Hitaben Yazılmış, Gidiş Amacınızı ve Gidiş Dönüş Tarihlerinizi Belirten İngilizce Olarak Yazılmış Vize Talep Dilekçesi

5.Şirket Evraklarınız ;

  • Oda Sicil Kaydı (4 Aydan Eski Olmayan Orjinal )
  • Firmanın Faaliyet Belgesi (4 Aydan Eski Olmayan Orjinal )
  • Firmanın Ticari Sicil Gazete Fotokopileri
  • Vergi Levhası ( Son Vergi Yılı Mutlaka İşlenmiş Olmalıdır )
  • İmza Sirküsü Fotokopisi

6.Kimlik Fotokopisi

* En Az 20 (Yirmi ) iş günü önce gönderilmesi gerekmektedir. Aksi Takdirde Sorumluluk Yolcuya Aittir.

* Ek Belgeler İstenebilmektedir.

Vize Türleri

Pakistan’a turistik amaçlı olarak seyahat edecek Türk vatandaşları Pakistan Turistik Vizesi almak zorundadır. Turistik vize türleri olan;

* Tek girişli ziyaret vizesi,

* Çok girişli ziyaret vizesi,

Türlerinden biri için başvuru yapmanız gereklidir. Alacağınız vize türüne göre Pakistan Başkonsolosluğu’nun internet sitesine giriş yaparak başvuru dosyanızda bulunması gereken evrak listesine ulaşabilirsiniz. Vize başvurusunu doğrudan Pakistan Başkonsolosluğu’na yapabileceğiniz gibi Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize danışmanlık firmaları aracılığı ile de yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce Pakistan’a sadece turistik amaçlı gittiğinizi belirten ve vize memurlarını ikna edebileceğiniz dökümanlarını ( gezi planı, konaklayacağınız yer, gidiş – dönüş biletleriniz ) başvuru dosyanıza koymalısınız. Pakistan turistik vize başvuru harcınızı yatırdığınızı gösteren dekonta mutlaka sahip olmalısınız.

Pakistan turistik vize başvurusu için konsolosluk sitesinde yer alan vize başvuru formunu Türkçe veya İngilizce olarak doldurabiliyorsunuz. Başvuru formunu doldururken küçük harf kullanmamaya ve yazınızın okunaklı olmasına özen göstermelisiniz. Başvuru formunda yer alan; kişisel bilgileriniz, seyahat amacınız, önceki yurt dışı seyahatleriniz, pasaport bilgileriniz, mesleki ve ailevi bilgileriniz gibi bilgileri akıcı ve yalın bir şekilde belirtmelisiniz.

Başvuru sırasında kullanacağınız pasaportunuzun geçerlilik süresinin dolmamış olması, en az 2 tane boş sayfasının olması, yıpranmamış ve deforme olmamış olması gereklidir. Pakistan vize başvurusu yapmak için vize danışmanlık firmasından en az 45 – 60 gün öncesine randevu almanız gerekiyor. Randevu gününüzü vizenizin sonuçlanması için geçecek süre olan 20 iş gününü hesaplayarak belirlemelisiniz. Vize başvurusu yaptığınızda sizden ek evrak istenebilir veya sizi mülakat için çağırabilirler. Bu durumda vizenizin sonuçlanması için geçecek süre uzayacaktır.

Vize Başvuru İşlemleri

Pakistan turistik vizesi için gereken evrakları topladığınızda randevu gününüzde danışmanlık firması veya konsolosluğun vize bölümünde olmalısınız. Vize memurları sizden turistik vize için istenilen belgeleri tek tek kontrol edip teslim alacaklar. Başvuru evraklarınızı teslim edip, başvuru dilekçenizi imzaladıktan sonra vize başvurunuzun değerlendirilmesi sürecini beklemeniz gerekiyor. Başvuru süreciniz ortalama olarak 20 iş günü süren ve sonuçların size posta yolu ile ulaştırıldığı bir süreçtir. Vize başvurunuzun sonuçlanması sonrasında seyahat gününüzde turistik geziniz için yola çıkabilirsiniz.

Pakistan’a iş seyahati için gitmek isteyen kişiler, şirket temsilcileri, şirket sahipleri, sözleşmeli çalışanlar ve danışmanlar ticari vize almak zorundalar. Gidiş amacınıza göre başvuru evrakları değişiklik gösterdiği için Pakistan Başkonsolosluğu ticari vize sayfasına tıklayarak gerekli evrakları bulabilirsiniz. Pakistan’da iş kurmak, Pakistan şirketine ortak olmak, devir almak, yatırım yapmak veya orada bir şirkette çalışmak istiyorsanız ticari vize başvuru işlemlerini yapmanız gerekiyor. Orada kalacağınız süreye göre tek girişli, çok girişli ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

Pakistan ticari vize başvuru dosyasınız da bulunması gereken evraklar için şu konulara çok dikkat etmelisiniz:

* Çalışmak için Pakistan’a gidecekseniz Pakistan Ticaret Odası onaylı davetiyeniz olmalıdır.

* Pakistan’a iş seyahati için gideceklerin pasaportlarında başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresinin olması gereklidir.

Pakistan ticari vizesi için sizden istenilen davetiye mektubu, referans mektubu, iş sözleşmesi gibi evrakları başvuru dosyanıza güncel tarihli olarak koymalısınız.

* Pakistan ticari vize başvurusu sırasında Pakistan’da ikamet edeceğiniz adresi başvurunuz sıranızda belgeli olarak göstermeniz size avantaj sağlar.

Başvuru İşlemleri

Pakistan ticari vizesi için Pakistan Konsolosluğu, Pakistan vize başvuru merkezleri ve Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri, danışmanlık merkezlerine gidebilirsiniz. Ticari vizeler için süreci hızlandırmak adına Konsolosluğa başvurmak sizin için avantaj sağlar. Başvuru için önceden randevu almanız gerekiyor. Başvuru randevunuzun olduğu tarihte Konsoloslukta veya Büyükelçilikte olmalısınız. Giyiminize özen göstermeniz size artı puan kazandıracaktır. Vize başvurusu sırasında size seyahat amacınız sorulacaktır. Seyahat amacınızı Pakistan ticari vize başvuru formunda yazdığınız gibi anlatmalısınız. Vize başvuru formu ile beyanatlar karşılaştırılmaktadır. Pakistan gibi siyasi ve güvenlik konularında hassas olan ülkeler için bu durum çok önemlidir. Bu nedenle sizi mülakata çağırdıklarında da başvuru formunuzda yazan şeyleri söylemeli, seyahatinizi destekleyecek cümleler kullanmalısınız.

Başvuru işlemleriniz sona erdikten sonra başvuru sonucunuz ortalama olarak 24 iş günü içinde size posta yolu ile ulaşacaktır. Eğer Konsolosluk veya büyükelçilik ile aynı şehirde yaşıyorsanız başvuru sonucunuzu öğrenmek için Konsolosluğa gidebilirsiniz. Pakistan ticari vizesi için size gelecek davetiyenin içeriği çok önemlidir. Bu nedenle davetiyenin özenle hazırlanması gerekiyor.

İletişime Geçin

Fransa vizesi almak için sizlerde hemen bizimle iletişime geçin ve işlemlerinize hemen başlayın.