tq 19 scoring in tennis yeguas paso fino para la venta crozza vs formigoni si jampang bppt serpong

Gerekli Evraklar

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan )

2. İki Adet Yeni Çekilmiş Arkası Beyaz Fon Fotoğraf ( Ekteki Ebata Uygun Olacak )

3. Ticari Davetiye

4. Otel Rezervasyonu

5. Uçak Rezervasyonu

6. Firmanın Antetli Kağıdına İngilizce Dilekçe ( Islak İmzalı ve Kaşeli Olacak )

7. Yerleşim Yerini Gösteren Muhtardan Alınmış İkametgah İlmuhaberi

8. Pasaportun Ön Yüzünün Renkli Fotokopisi

9. Kimlik Fotokopisi


45 yaş üstü ve 17 yaş altı Türk vatandaşlarının kapıda vize uygulaması kaldırılmıştır. Bordo pasaport sahibi tüm Türk vatandaşları Mısır turistik vizeyi sınır kapısından alamamakta ve Türkiye’deki Mısır Konsolosluğu aracılığı ile vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Vize Türleri

Mısır Turistik vize, Mısır’ a turistik amaçlı olarak seyahat etmek için bordo pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından istenilen bir vize türüdür. İlgili pasaport sahipleri Mısır’ a turistik amaç ile gitmek için Mısır turistik vize almak zorundadır. İlgili vize kısa sürelidir. En uzun 90 gün olarak belirlenen süre zarfında verilmektedir. Mısır turistik vize alınabilmesi için pasaportun son on yıl içinde alınmış olması ve en az son iki sayfasının boş olması gerekmektedir. Ayrıca pasaport süresinin seyahatin bitiş süresinden itibaren altı ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

Mısır Turistik Vize başvurusu Mısır konsolosluklarına yapılmaktadır. Bu başvurular şahsi olarak yapılabildiği gibi vize işlemi yürütülen turlar ile de gerçekleştirilebilmektedir. Resmi amaç ile alınmış siyah ve yeşil pasaport sahiplerinin Mısır turistik vize almasına gerek bulunmamaktadır. 90 gün içerisinde ilgili pasaport sahipleri vizesiz olarak Mısır’ ı seyahat edebilme hakkına sahiptir. Mısır turist vizesi alabilmek için İstanbul Mısır Başkonsolosluğuna ya da Ankara Mısır Büyükelçiliğine müracaat edilmesi gerekmektedir. Türkiye geneli her il için İstanbul Mısır Başkonsolosluğu’ na müracaat hakkı tanınmaktadır. Yalnız Ankara Mısır Büyükelçiliği vize başvuruları ancak Ankara ve İç Anadolu bölgesinde bulunan illeri kapsamaktadır.

Mısır turistik vizesini alabilmek amacı ile vize başvuru sahiplerinin istenilen her evrakı hem eksiksiz hem de doğru olarak doldurmaları gerekmektedir. Ayrıca ilgili dönem için belirlenmiş olan vize ücretinin de ödenmiş olması gerekmektedir. Eksik evrak, hatalı evrak ve vize ücreti ödenmemiş olan başvurular ne yazık ki başvuru sürecini olumsuz yönde etkilemektedir. Başvuruların ve evrakların incelenme sürsüinde gerkli görüldüğü takdirde İstanbul Mısır Başkonsolosluğu vize başvuru sahibini mülakata çağırabilmektedir. Konsolosluğun belirttiği tarihte mülakat için bulunmak gerekmektedir.

Mısır Turistik Vize Süresi

Mısır turistik vize başvuruları başvuruda eksik evrak veya hatalı bilgi olmadığı sürece genellikle olumlu şekilde onaylanmaktadır. Vize başvuru işlemleri onaylandıktan sonra 15 – 20 iş günü içerisinde Mısır turistik vize çıkış süreci ve başvuru sahibine iletilme süreci tamamlanmış olmaktadır. İlgili vizeye yönelik VIP başvuru yani hızlandırma başvuruları ne yazık ki yapılmamaktadır. Mısır turistik vize başvuru süresi gerçekleştirilecek olan seyahatten maksimum 90 gün minimum ise 1 ay kala yapılabilmektedir.

Mısır Ticari Vize için bize yazabilirsiniz.

Mısır Fuar Vize için bize yazabilirsiniz.

İletişime Geçin

Fransa vizesi almak için sizlerde hemen bizimle iletişime geçin ve işlemlerinize hemen başlayın.