clima en zacatecas el tiempo a 14 dias 70238n dipentaerythritol pentaacrylate casual male h worm dev point karakos reviews on

Gerekli Evraklar

 • Pasaport. Litvanya vize başvurusu için pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmaması ve geçerlilik tarihinin de dönüş tarihinizden sonra 3 ay daha sürüyor olması gerekmektedir. Bunun yanında vizenin basılması içinde 2 adet boş sayfanın olması gerekmektedir.
 • Litvanya vize başvuru formu.
 • Varsa daha önce kullandığınız pasaportların fotokopileri.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi. (T.C. Kimlik numarası yazılı)
 • 2 Adet biometrik fotoğraf. (Fotoğrafın biometrik olması çok önem taşımaktadır. 35 x 45 mm ölçülerinde, arka fonun beyaz ve yüz hatlarınızın açıkça görülebilmesi önemlidir. Litvanya vize başvurusunda kullanılanılacak fotoğrafın son 6 ayı yansıtması bir diğer önemli ayrıntıdır.)
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi. (Tarafımızca Temin Edilmektedir.)
 • Litvanya seyahatinizde ulaşım için kullanacağınız taşıtla ilgili rezervasyon bilgileri.
 • Litvanya seyahatinizde kullanacağınız konaklama bilgileri. Adres, iletişim bilgileri veya otel rezervasyonunuz.
 • Banka Hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 5000 TL bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. Olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.)
 • Maaş Bordrosu. (Son Üç Ay)
 • Tapu ve Araç Ruhsat Fotokopileri. (Var İse)
 • Şirketin İmza Yetkilisi Tarafından Kaşeli ve İmzalı Olarak Düzenlenmiş Vize Talep Dilekçesi. (İşveren yazısı)
 • SGK İşe Giriş Belgesi ve SGK Hizmet Dökümü. (Vize İçin Başvuran Kişinin Son Çalıştığı Yerde, Çalışma Süresi 1 Yılı Aşmaması Durumunda Önceki İş Yerinden İşe Giriş Belgesi Talep Edilmelidir.)
 • Ticaret ve Sanayi Odası Kaydı.
 • Orijinal Faaliyet Belgesi. (Son Üç Ay Tarihli)
 • Vergi Levhası Kopyası. (Son Dönem)
 • Resmi Gazete İlanı Kopyası. (Ticaret Sicil Gazetesi)
 • İmza Sirküleri Kopyası. (Süresi Geçmemiş)

Vize Türleri

Bir Avrupa Birliği üyesi olan Litvanya ziyareti için Schengen vizesine sahip olmanız gerekiyor. Eğer Schengen vizeniz yoksa, bir AB üyesi ülke vatandaşı değilseniz, AB üyesi ülkelerden birinden oturuma izniniz yoksa aile, akraba ve arkadaş ziyareti için Litvanya’ya gidecekseniz Litvanya aile akraba arkadaş Ziyareti vizesi almanız gerekiyor. Bu vizeyi alabilmek için Litvanya’da yaşayan ve oturum izni bulunan aile bireyleri, akraba veya arkadaşınızdan bir davetiye almış olmanız gerekiyor. Bu davetiye olmadığında vize başvurunuz kabul edilmiyor. Davetiyeyi gönderecek olan kişi ikamet ettiği belediye tarafından davetiyeyi onaylatmalıdır.

Umumi pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Litvanya aile akraba Ziyareti vizesine başvurmaları gereklidir. Yeşil pasaport, gri pasaport ve diplomatik pasaport sahipleri 180 gün sürelik bu vizeden muaf olup maksimum 90 gün ikamet hakları bulunuyor. Vize başvurusu için gerekli evrakları toplayıp Litvanya Büyükelçiliği vize ofisine veya yetkili vize danışmanlık merkezlerine evraklarınızı posta yolu ile gönderebilir veya bizzat kendiniz de başvurabilirsiniz. AB üyesi bir ülke için vize başvurusunda bulunacağınız için biometrik iz vermeniz gerekiyor. Evraklarınızı yolladıktan sonra vize danışmanlık merkezlerinden randevu almanız gerekiyor. Randevu günü ve saatinde giderek evraklarınızı teslim edebilir ve biometrik izlerinizi verebilirsiniz.

Litvanya aile akraba ve arkadaş Ziyareti vizesi başvurusunda 90 günlük vize alabiliyorsunuz. 90 günlük süre içinde Litvanya’da çalışma hakkınız bulunuyor. Başvuru yaparken pasaportunuzun dönüş tarihiniz itibari ile en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekiyor. Ayrıca pasaportunuzda en az 2 boş sayfanın bulunması da gerekiyor. Ab ülkelerinde standart bir kural olan ve asgari karşılığı 30.000 Euro olup tıbbi müdahaleleri kapsayan bir seyahat sağlık sigortası yaptırmış olmanız gerekiyor. En az 15 günlük olması gereken sigortanız olmadan başvuru yapamıyorsunuz. Sigorta geçerlilik süresi dönüş tarihinizi de kapsamak zorundadır.

Litvanya aile arkadaş Ziyareti vizesi başvuru yaptığınızda ortalama olarak 20 iş günü içinde başvurunuz sonuçlanıyor. Başvurunuz size posta yolu ile kargolanıyor. Eğer vize ofisi çalışanları sizden ek bir belge veya bilgi isterse veya sizi mülakata çağırırsa başvuru süreciniz uzuyor. Bu nedenle seyahat tarihlerinizi dikkatli bir şekilde ayarlamanız gerekiyor.

Litvanya Turist Vizesi için bize yazabilirsiniz.

Litvanya, bir AB üyesi ülke olduğu için Schengen vizesi olmayanlar, AB ülkelerinde ikamet izni bulunmayanlar ve AB vatandaşı olmayan Türk vatandaşları ticari amaçlar için Litvanya’ya giriş yapmak istediklerinde Litvanya ticari vizesi almak zorundadır. Litvanya Ankara Büyükelçiliği vize ofisi Litvanya ticari vize başvurularının yapıldığı merkezdir. Vize işlemleri yapma yetkisine sahip olan acentalar aracılığı ile de ticari vize başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru evraklarınızı kargo yolu ile gönderebilir, biometrik iz işlemleri için randevu alabilirsiniz. AB ülkelerine girişte uygulanan biometrik iz uygulamaları için randevu alarak vize acentalarına gitmeniz gereklidir.

Litvanya ticari vize başvurusu yapan vatandaşlarımız için 6 aylık ticari vizeler verilmekte olup, kesintisiz olarak konaklama süresi 90 gündür. Ticari amaçlar ile yapılacak olan vize başvuruları için bir davetiye mektubuna sahip olmanız gereklidir. Litvanya vize fişi yetkilileri, Litvanya’ya yapılacak olan seyahatler için verilen davetiyeler içinde ticari seyahatin amacı detaylı olarak belirtilmelidir. Ayrıca davetiye gönderen firma, şahıs veya organizasyon bilgileri de davetiye mektubu içinde yer alması gereken bilgilerdir.

Litvanya ticari vize başvurularında başvuru için gereken evraklar belirli dönemlerde değişiklik göstermektedir. Bu nedenle başvuru öncesinde Büyükelçilik vize ofisini arayarak bilgi almanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Ticari vize başvurularında ödenmesi gereken vize ücreti vize süresine, seyahat amacına yönelik olarak belirlenmektedir. Nakit olarak vize merkezlerinde ödeyebileceğiniz vize ücretleri Euro olarak belirlenip güncel kur üzerinden TL olarak da tahsil edilmektedir.

Litvanya ticari vize başvurularında, dönüş tarihi itibari ile pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi olması ve en az 2 adet boş sayfası olması gereklidir. Pasaportunuzun kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfanın deforme olmamış olması ve fotokopisi çekildiğinde net olması gereklidir. Litvanya ticari vizesi başvurundan bulunacak kişiler başka AB ülkelerine seyahat edeceklerse başvuru dosyasında seyahatler ile ilgili belgeleri sunmak zorundadır. Seyahat öncesinde AB ülkeleri tarafından istenilen ve asgari teminat miktarı 30.000 Euro olan, en az 15 olacak şekilde ve dönüş tarihinizi kapsayacak seyahat sağlık sigortası yaptırmanız zorunludur. Litvanya ticari vize işlemleri ortalama olarak 15 – 20 iş günü sürmektedir. Başvuru sonucu posta yolu ile sizlere bildiriliyor.

Litvanya’da yapılan kültürel etkinliklere katılmak, sportif faaliyetlerde bulunmak için giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşları, Schengen vizeleri yoksa Letonya Kültürel etkinlik vizesi almak zorundadır. Vize başvuru dosyasında katılacağınız etkinlik, organizasyon, sportif faaliyetler için belirtilen süreler kadar vize alabileceğiniz gibi daha uzun süreler de verilmektedir. Litvanya kültürel etkinlik vize başvurusu için yetkili makam Litvanya Büyükelçiliği vize ofisi ve büyükelçilik tarafından yetki verilmiş olan vize danışmanlık merkezleridir. Kültürel etkinlik vizesi başvurusu için daha önce vermiş olduğunuz ve üzerinden 5 yıl geçmemiş parmak izi varsa biometrik iz vermek zorunda değilsiniz. Ancak parmak izi vermemişseniz mutlaka randevu alarak vize danışmanlık merkezlerine gitmeniz gerekiyor. Etkinlik süresi kadar verilen vize daha önce AB ülkelerine giriş yapmışsanız 6 aya kadar verilebiliyor.

Litvanya kültürel etkinlik vizesi alabilmek için, etkinlikleri düzenleyen kişi, şirket, organizasyon veya resmi kurum, kuruluşlardan adınıza bir davetiye düzenlenmiş olması gereklidir. Ayrıca bu davetiye de kültürel veya sportif etkinliğin bilgileri açık bir şekilde yer almalı, size ait bilgiler bulunmalı ve etkinlik süresi net bir şekilde belirtilmelidir. Adınıza düzenlenmiş ve etkinlik bilgilerinin yer aldığı davetiyeniz olmadığında red cevabı alırsınız. Eğer sportif bir faaliyet için gidecekseniz sporcu olarak göreviniz ve size ait bilgilerin net bir şekilde davetiye de yer alması gereklidir.

Litvanya kültürel etkinlik vizesi için başvuru sırasında kullanacağınız pasaportun 10 yıldan eski olmamasına, yırtık ve deforme olmuş olmamasına özen göstermelisiniz. Dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerlilik süresi olmasına, en az 2 adet boş sayfası olmasına dikkat etmelisiniz. Vize başvuru merkezi aracılığı ile yapacağınız başvurular Büyükelçilik vize ofisine gönderileceği için işlem süreniz daha uzun olabilir. Ayrıca Büyükelçilik vize ofisi sizden katılacağınız etkinlik veya sportif organizasyonlar ile ilgili olarak ek bilgiler talep edebilir. Bu durumda da başvurunuzun sonuçlanması uzayabilir.

Litvanya kültürel etkinlik vize başvurusu ortalama olarak 20 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak Litvanya resmi bayramları ve ülkemizdeki resmi tatiller nedeni ile bu süre uzayabilir. Bu nedenle başvuru yaparak katılacağınız etkinliğin tarihlerine dikkat etmeniz gerekiyor.

İletişime Geçin

Fransa vizesi almak için sizlerde hemen bizimle iletişime geçin ve işlemlerinize hemen başlayın.