l assoluto di un amore di escuela idiomas jutta tesche culiacan mp3 telsida veracruz state andrea del sarto pinturas famosas

Gerekli Evraklar

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız ve işlem gören tüm Sayfaların RENKLİ fotokopisi

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet (51.mm 51.mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan yüz kısmı Yakınlaştırılmış ) Dökümanlar Kısmında Örneği Mevcuttur

3. Başvuru Formu ( Sitemizde Dökümanlar Kısmında Mevcuttur Başvuru Formu İmzalanıp Gönderilmelidir.)

4. Davetiye 

5. Otel Rezarvasyonu

6. Uçak Bileti Rezarvasyonu

** Tur Başvurularında Gezi Tur Proğramı Kaşeli İmzalı **

7: Dilekçe ( Firmanın Antetli Kağıdına Gidiş Dönüş Tarihlerini ve Gidiş Amacını Belirten Detaylı Olarak Yazılmış İrtibat Bilgileri Bulunan )

8: Firmanın Odasicil Kayıt Sureti ASLI 6 Aydan Eski Olmayan

9: Firmanın Ortağı veya Sahibi ise  – Bulunduğu yıla Ait İMZA SİRKÜSÜ Aslı

    Firmanın Çalışanı ise – Son dört aylık SGK Hizmet Listesi PRİM Dökümü Firma Kaşeli İmzalı , Son Üç Aylık Maaş Bordrosu Kaşeli İmzalı

10: Banka Hesabı Aslı Son Üç Aylık Bakiyeli Güncel 


NOT : İsrail Büyükelçiliği Tüm Başvurulardan Seyahat Sağlık Sigortası İstemektedir.


RANDEVULU OLMASI SEBEBİYLE EVRAKLARIN EN AZ 20 İŞ GÜNÜ ÖNCE GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ EK EVRAK TALEP EDEBİLİR.


İŞLEM SÜRESİ MİNİMUM 3-5 İŞ GÜNÜ ORTALAMA 7-15 GÜNDÜR . PASAPORT DAĞITIMI BİR GÜN ÖNCE 15:30 – 16:30 ARASI ARANMALIDIR. ERTESİ GÜN ALIMI YAPILMAKTADIR.

Diplomatik Pasaport , Yeşil  Hususi , Gri Hizmet Pasaportlar için 3 aya Kadar Vize İstenmemektedir. 

Vize Türleri

İsrail yasalarına göre İsrail’e turistik amaçlı girmek isteyen Türk vatandaşları İsrail Turistik vize başvurusu yaparak vize almak zorundadır. İsrail’e giriş koşullarına göre vize başvurusu için ilgili mercii İsrail Ankara Büyükelçiliği ve İsrail Başkonsolosluğudur. İsrail ile Türkiye arasında yapılan anlaşmalara göre vize başvurusunu aracı kurumlar aracılığı ile de yapabilirler. Ankara, Muğla, Trabzon, Sivas, Denizli, Gaziantep illerinden bölge ayrımı yapmadan İsrail için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Diplomatik vize, hizmet vizesi ve hususi pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydı ile İsrail’de kalabilir, İsrail’e vizesiz giriş yapabilirler. Umumi pasaport sahipleri İsrail’e girmek istediklerinde ise İsrail turistik vizesi almak zorundalar. İsrail turistik vizeleri 3 aylık süre ile geçerli olan ve 1 ay ikamet hakkı tanıyan vize türüdür. İsrail’e gidecek kişinin mevcut durumuna göre seyahat süresi kadar da vize verilebilmektedir. Turistik vize başvurundan bulunacak olan vatandaşlar için pasaportların en az 6 ay geçerli olması gerekli olup, en az 2 adet boş sayfasının bulunması gereklidir. İsrail Ankara Büyükelçiliği, vize başvurularına cevap veren ve onaylayan kurumdur. Başvuruları değerlendirmeye almak için şart olarak sunduğu tek konu yetkilendirilmiş aracılar ile başvuru yapılmış olmasıdır. Konsolosluğun sunmuş olduğu bu şart sayesinde konsolosluk veya büyükelçiliğe gitmek zorunda kalmadan vize başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Randevu sistemi olmadığı için önceden randevu almanıza gerek kalmadan vize başvurusu yapabiliyorsunuz. İsrail’e seyahat edecek kişiler bu ülkeden başka ülkelere seyahat edeceklerse yapacakları seyahatler, uçuş bilgileri, ülkeyi terk etme tarihleri, rezervasyon bilgileri ve seyahatlerinin devamı ile ilgili tüm ayrıntıları İsrail Konsolosluğuna bildirmek zorundadır. İsrail turistik vize başvurusu yapacak kişiler için biometrik iz işlemi zorunlu olmadığından parmak izi vermek gibi bir zorunluluğunuz bulunmuyor.

İsrail turistik vizesi başvurusu sonuçları ortalama olarak 7 – 10 iş günü içinde açıklanmaktadır. Başvuru yaparken seyahat tarihinizi göz önünde bulundurmanız ve seyahat tarihinizden en az 20 – 25 gün öncesinde başvuru yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Başvuru tarihiniz ile seyahat tarihiniz arasında kalan süre de Türkiye ve İsrail resmi tatil günlerini de hesaplamanız gerekiyor.

İsrail vize türlerinden biri olan ticari vize; çalışanlar ve şirket sahipleri olarak iki sınıfa ayrılmıştır. İsrail’de ticari faaliyetlerde bulunacak kişi durumuna uygun olan vize türüne başvuru yapması gereklidir. İsrail ticari vizesinde başvuru dosyanızda İsrail’de ticari faaliyette ulunan bir firmadan almış olduğunuz davetiye mektubu olmalıdır. B/2 ziyaretçi vizesi kapsamında yer alan İsrail ticari vizesi kısa süreli olarak iş toplantısı, fuar katılımı, kongre katılımı gibi sebeplere bağlı olarak verilmektedir. İsrail ticari vizesi 3 ay geçerliliğe sahip olan bir vize türü olup vize aldığınızda İsrail’de kalış süreniz sınır polisinin evraklarınızı incelendikten sonra belirlenmektedir.

İsrail vizesi aldığınızda İsrail’de daha fazla kalmak istediğinizde İsrail İçişleri Bakanlığına bağlı olan Nüfus Müdürlüğü’ne giderek başvuru yapmanız gerekiyor. Ticari vize başvurusu yapmak için randevu alma zorunluluğunuz bulunmuyor. Türkiye genelinde evraklarınızı kargo yolu ile konsolosluğa göndermeniz yeterli oluyor. Vize başvurusu sonrasında biometrik izler için konsolosluğu gitme zorunluluğunuzda bulunmuyor. İsrail ticari vize başvurusu için konsolosluğa gitme zorunluluğu bulunmadığı için sadece kargo veya posta yolu ile başvuru yapabiliyorsunuz.

İsrail ticari vize başvurusunda önemli olan etken geçerli bir davetiyenizin olmasıdır. Davetiyeyi çalışacağınız firma veya kişi gönderebilir. Ayrıca İsrail’de iş kurmak amacı ile ticari vize almak istiyorsanız yatırım yapacağınız sektörün veya firmanın tüm ayrıntılarını belgelemeniz gerekiyor. Eğer sanatsal veya spor konuları ile ilgili olarak gidecekseniz yapmanız gereken gidiş amacınızı destekleyen belgelere başvuru dosyanızda yer vermek. Başvurunuzun değerlendirilmesinden sonraki 10 – 15 il günü içinde başvurunuz sonuçlandırılıyor. Başvuru sonucunuz isterseniz posta yolu ile isterseniz bizzat giderek elden teslim alma yolu ile size ulaştırılıyor.

İsrail Başkonsolosluğunuzun vize başvuru değerIendirme aşamasında sizden bilgi ve belge isteme ek evrak talep etme, mülakat yapma veya telefon ile sorular sorma hakkı bulunmaktadır. Kişisel olarak sizinle ilgili güvenlik sorunları olması veya İsrail sınır polisinin sizinle ilgili bilgilere sahip olması durumunda vize verilmeyeceği gibi İsrail havalimanından geri gönderilebilirsiniz.

İletişime Geçin

Fransa vizesi almak için sizlerde hemen bizimle iletişime geçin ve işlemlerinize hemen başlayın.