portal de serrolandia 2012 paysac 07 chevy sfi stockholm kungsholmen gymnasium tv led 65 sony bravia 3d full hd sana javed all dramas of colours mindekirken syttende mai run

Gerekli Evraklar

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız ve işlem gören tüm Sayfaların RENKLİ fotokopisi

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet (51.mm 51.mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan ) Ekte Örneği Mevcuttur

3. Eksiksiz Doldurulmuş BİLGİ FORMU Kılavuzu ( Sitemizde Mevcuttur ) DÖKÜMANLAR KISMINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Online Doldurmak İsteyen Yolcularımız Elçiliğin Resmi Form Sitesi Olan ; http://indianvisaonline.gov.in/visa/ Bölümünden Doldurabilir.

4. Dilekçe

5. Otel Rezarvasyonu

6. Uçak Bileti Rezarvasyonu

7. Kimlik Fotokopisi

8. Elektirk , Su Faturası Veya İkametgah İlmuhaberi , Nüfus Kayıt Örneği YERLEŞİM YERİ Yazan – Herhangi Birisi Yeterlidir.

Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.)

9. Banka Hesabı Aslı Şahsın İsminin Göründüğü Şahsa Ait Son üç ay içerisinde Alınmış içerisinde Yeteri Kadar Bakiyesi Bulunan BANKA HESABI aslı (Defter Karton Banka Hesap Dökümanları Kabul edilmemektedir. İnternet Çıktılı Banka Hesapları Bankadan Kaşelenmesi Halinde Geçerli Olacaktır.)

**********    TURİSTİK VİZELERİN SÜRESİ 1 AY’DIR(30 GÜNLÜK ) PROĞRAMLARA GÖRE 3 AY’ OLABİLMEKTEDİR. *********

Vize Türleri

Hindistan turistik vizesi, gerekli evraklar tamamlandıktan sonra, başvuru günü alınabilen bir vizedir. Diplomatik pasaport sahibi olmayan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu ülkeye seyahatleri öncesi vize almak zorundadırlar. Vize başvurusu resmi web sitesi üzerinden online olarak yapılmakta ve randevu alınarak gerçekleştirilmektedir. Vize Başvuru Formu, İngilizce olarak doldurulması durumunda dikkate alınmaktadır.

Hindistan vizesi başvurusunda bulunacak kişiler bu işlemlerini bireysel olarak da takip edebilirler. Ancak başvuru esnasında yaşanacak bir aksaklık sebebiyle yeniden başvuru yapmanız gerekeceği için bu işlemi bir başvuru merkezi aracılığıyla yapmak da akıllıca bir çözümdür. Vize Ankara başvuru merkezi size Hindistan turistik vizesi konusunda yardımcı olma yetkisine sahip bir acentedir. Başvurunuz için gerekli olan online başvuru formunu doldurtmak ve gerekli diğer belgeler konusunda bilgi almak için, merkezimizin vize danışmanları ile iletişim kurabilirsiniz.

Vize çıkma süresi her ne kadar kısa olsa da, randevu alma sürecinde yaşanacak bir gecikmeden olumsuz etkilenmemek için seyahat planınızdan en az bir hafta önce başvuru yapmanız tavsiye edilir.

Hindistan’da bulunan akrabaların veya tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınması gereken Hindistan vizesidir. Ziyaret vizesine başvurabilmek için Hindistan bulunan şahıstan davet mektubu alınması gerekmektedir. Bu davet mektubu olmadan ziyaretçi vizesine başvuramazsınız. Davet mektubu tek başına yeterli değildir. Akraba ziyareti için vize talebinde bulunuluyorsa, akrabalık ilişkisinin noter tasdiki ile teyit edilmesi gerekir. Hindistan’da çalışan yahut öğrenim gören bir arkadaş ziyaret edilecekse, davet edenin Hindistan’da ki şirketinden veya okuduğu kurumdan istihdam veya öğrenim belgesinin alınması zorunludur.

Hindistan aile/arkadaş ziyareti vizesi, en fazla 180 gün geçerli olan bir vizedir. Daha sonra Hindistan’da iken uzatılması mümkündür. Hindistan ziyaretçi vizesi başvurunuzu Vize Ankara başvuru merkezi aracılığıyla yapabilir veya şahsi olarak Hindistan Konsolosluğundan yapabilirsiniz. Başvuru merkezimiz, başvuru için gerekli diğer evrakın hazırlanması konusunda size yardımcı olacak ve vizenizi kısa sürede almanızı sağlayacaktır.

Ticari vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız, işinizle ilgili belgeleri başvuru dosyanıza eklemelisiniz. Ticari vize başvurusunda lazım olan ilk evrak davetiyedir. Davetiye, firmanın antetli kağıdına yazılmalı ve Hindistan’a gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaport bilgilerini içermelidir. Ayrıca seyahat planının detayları ve masrafları kimin karşılayacağı bilgisi bulunmalıdır. Hindistan’daki kuruluş belgeleri (Registration Certificate) de başvuru evrakına eklenmelidir.

Vize başvurusu online olarak İngilizce yapılmaktadır.  Vize Ankara, başvuru formunun doldurulmasında ve ticari vize başvurusu için gerekli diğer belgeler konusunda size yardımcı olabilecek bir başvuru merkezidir. Şirketimizin vize danışmanları ile irtibata geçerek sorunsuz bir vize alma süreci yaşayabilirsiniz.

Ticari vize süresi çok girişle olmak şartıyla altı aydır.

Hindistan’a tedavi olmak için gideceklere verilen vizedir. Seçilmiş olan yaklaşık 150 ülke vatandaşları, akredite olmuş hastanelerden alınacak reçetelerle medikal vize için online başvuru gönderebileceklerdir. Başvuranların biometrik bilgileri ülkeye varışlarında alınacaktır. Medikal vize ülkeye girişten itibaren 30 gün geçerlidir.

Süreç hakkında detaylı bilgi almak için Vize Ankara başvuru merkezi danışmanlarıyla irtibat kurabilirsiniz. Gerekli iletişim bilgileri bu sayfanın altında paylaşılmaktadır.

İletişime Geçin

Fransa vizesi almak için sizlerde hemen bizimle iletişime geçin ve işlemlerinize hemen başlayın.