another day without you billy currington youtube let me down easy stakeford indians baseball memory candle amazon marlbank ontario postal code

Gerekli Evraklar

01.06.2017 Tarihi itibariyle PARMAK İZİ uygulaması Başlamıştır. Bölge Ayrımı Olması Sebebiyle arayıp teyit alınız. Çin Hakkında Bölümünden  Kısmından Ulaşabilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti Özel Bilgi Formu Doldurulmalıdır. Eksisksiz Şekilde DÖKÜMANLAR Kısmından Ulaşabilirsiniz.

28.12.2017 İtibariyle Tüm Başvurular On line olmuştur. Başvuru formlarını http://cova.cs.mfa.gov.cn Adresinden ulaşabilirsiniz

Randevuler için Formunuzu Doldurduktan Sonra http://bio.visaforchina.org/ANK2_EN/ Adresinden ulaşabilirsiniz.

  1. Pasaport :Başvuru tarihi itibari ile en az 1 yıl  süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.
  2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, fotoğraf  kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri Sitemizde DÖKÜMANLAR KISMINDA MEVCUTTUR.
  3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli olmalıdır.
  4. Davet Mektubu: Çin’deki  YEREL MAKAMLARDAN belediyeden onaylı ORJİNAL YILDIZLI MÜHÜRLÜ

Davet Eden Firma Antetli Kağıdına DİLEKÇE Kaşeli İmzalı 

( Firma veya diğer davetiyelerde sicil belgeleri v.s evraklar istenmektedir.)

**** Sitemizde DÖKÜMANLAR KISMINDA Örneği Mevcuttur.****

Vize Formu: Tarafımızca Doldurulacaktır. Formun doldurulabilmesi için İletişim Bilgileriniz ve Çin de kalınacak yerlerin detayları yazılmalıdır.

  1. Firmanın Antetli Kağıdına DİLEKÇE ( SİTEMİZDE DÖKÜMANLAR KISMINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ )
  2. Oda Sicil Kayıt Sureti ve Faaliyet Belgesi Aslı: Firmanın  son 6 aya ait faaliyet belgesinin aslı.
  3. Sicil Gazetesi Fotokopisi: Son Güncel Kısım
  4. Vergi Levhası Fotokopisi: O Döneme Ait Yılın işlenmiş olması gerekir

 

  1. Çalışanlarda ;

–          Ssk işe giriş Fotokopisi

–          Son üç aylık Kaşeli imzalı Maaş Bordrosu

* Tüm Başvuru Sahipleri ;

Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.)

– Sabıka Kaydı www.turkiye.gov.tr alınabilir.

– Nüfus Müdürlüğünden alınmış GİRİŞ ÇIKIŞ SORGULAMASI ve PROTOKOL Yazısı alınması Gerekmektedir.

– Kişinin Pasaportunda Suriye , İran , Irak Girişleri var ise FATURA V.S Dökümanları Belgelndirmeleri Gerekmektedir.

                                       ÇİN HALK CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ EK EVRAK TALEP EDEBİLMEKTEDİR.

Vize Türleri

Çin Halk Cumhuriyeti’ne turistik olarak bir gezi yapmak istiyorsanız yapmanız gereken Çin Büyükelçiliği internet sitesine erişim sağlamak ve vize sayfasından online olarak randevu almaktır. İnternet üzerinden alacağınız randevu gününe kadar L tipi turistik Çin vizesi için sizden istenilen belgeleri hazırlayarak başvuru dosyanızı hazır hale getirmelisiniz. Çin’e turistik vize almak istiyorsanız yeni yapılan düzenlemeye göre bireysel olarak vize başvurusunda bulunamıyorsunuz. Yeni düzenlemeye göre grup turistik vizesine başvuru yapabiliyorsunuz. Grup sayısı en az 5 olmak koşulu ile vize başvurunuzu yapabiliyorsunuz.

Çin’e yapacağınız seyahatin süresine göre vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Kısa süre kalacaksanız tek girişli Çin vizesi, uzun süre kalacaksanız çok girişli Çin vizesi başvurusunda bulunmalısınız. Çok girişli Çin vizesi ile Transit geçiş hakkı da elde edebiliyorsunuz. Çin vizesi için gereken evraklar için Çin Başkonsolosluğunun internet sitesini veya yetkilendirilmiş seyahat acentelerinin internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Turistik grup vizesi için yapacağınız başvuruları Yeminli tercüman tarafından Çinceye çevrilmiş olarak yapabileceğiniz gibi İngilizce olarak da yapabilirsiniz. Turizm amaçlı davetiye mektubunuz varsa vize konusunda oldukça şanslısınız demektir. Yapacağınız başvuru için dosyanızda yer vereceğiniz davetiye mektubu ile red cevabı almanız çok düşük bir olasılık.

Başvuru Merkezleri

Çin turistik vize başvurusu için Çin Büyükelçiliği, İstanbul’da yer alan Çin Başkonsolosluğu ve Çin Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan seyahat acenteleri ile iletişime geçebilirsiniz. Kısa süreli ve tek girişli Çin vizesi için seyahat acenteleri ilgilenirken uzun süreli ve çok girişli Çin vizesi Çin Başkonsolosluğunda verilmektedir. L tipi Çin turistik vizesi başvuru için Salı ve Perşembe günleri Çin İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurusu kabul etmediğinden Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri başvuru yapabilirsiniz.

Başkonsolosluğa veya yetkilendirilmiş seyahat acentesine gitmeden başvuru yapabilmek için internet sitesini ziyaret ederek başvuru amacınıza göre gereken evrak listenizi öğrenebilirsiniz. Çin’den gelecek davetiye mektubunuzu sitemize yükledikten sonra hazırlamanız gereken belgelerinizi hazırlayarak kargo ile konsolosluğa gönderebilirsiniz. Vize başvurusunda şansınızı artırmak için şahsen başvuru yapmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Kargo veya kurye ile göndereceğiniz evraklarda bir eksiklik olması veya evraklardan birinin kaybolması durumu tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır.

Aile bütünlüğünü sağlamak adına Çin’de ikamet etmek isteyen Türk vatandaşlarının almak zorunda oldukları Çin aile vizesi uzun süreli ikamet imkanı sağlayan bir vize türüdür. Çin aile vizesi Q1 kısa süreli ve Q2 uzun süreli aile vizesi olarak ikiye ayrılmaktadır. Aile bütünlüğüne önem veren Çin Hükümeti tarafından verilen Q1 ve Q2 vizeleri yabancı uyruklu vatandaşların ve Türk vatandaşlarının aile bireylerine, çocuklarına verilmektedir.

Çin aile ve akraba vizesi başvurusu yaparken bütün evraklarınızın güncel olması gerekmektedir. Çin vize memurları bu konu da çok hassas davranıyorlar. Aile belgelerinizin güncel tarihli olması ve aile bireylerinin son 3 ay içinde çekilmiş güncel fotoğraflarının olması çok önemlidir. Başvuru sırasında aile bütünlüğünü sağlamak isteyen ve Çin’de yaşayan kişilerin kişisel bilgileri, ikamet adresleri, iş bilgileri, akrabalık belgelerinin noterden onaylı fotokopileri başvuru dosyasının içinde yer almalıdır.

Çin aile Akraba Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

l Aile birleşimi yapacak olan kişilerin tüm bilgileri güncel tarihli olmalıdır.

l Ailesini yanına alacak kişi en az 5 yıldır Çin’de yaşıyor olmalıdır.

l Başvuru yapacak olan kişinin yakınlarına ait pasaportlarda en az 2 boş sayfa olması ve geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gereklidir.

l Aile birleşimi için uzun süreli Çin vizesi almak isteyen kişilerin herhangi bir sabıka kaydı olmaması, güncel tarihli sabıka kaydının başvuru dosyasında olması gereklidir.

Başvuru Merkezleri

Çin aile ve akraba vizesi başvuruları Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır. Q1 ve Q2 vizeleri sadece elçilik ve konsolosluk tarafından verilmektedir. Başvuru evraklarının usule uygun olarak hazırlanması için gerekli olan tüm evraklar konsolosluk sayfasında yer almaktadır. Başvuru yapacak kişiler, siteden başvuru formunu indirerek doldurmalı, kalacakları süre, seyahat tarihi, neden başvurulduğu gibi konular açık bir şekilde formda yer almalıdır.

Çin aile ve akraba vizesine başvurmak için tüm evraklarınızın eksiksiz olması, gerçek bilgiler içermesi çok önemlidir. Başvuru sırasında biometrik verilerin kaydedilmesi zorunlu olduğu için Çin2e gidecek kişilerin bizzat başvuru yapması gerekmektedir. Evraklarda sahtelik, yalan bilgi veya beyan yer alıyorsa red cevabı alırsınız.

Çin’e iş yapmak, şirket satın almak, şirket ortağı olmak, şirket kurmak, bir şirkette işçi olarak çalışmak, iş kongreleri, konferansları gibi toplantılara katılmak amacı ile gitmek isteyen Türk vatandaşları Çin Ticari Vizesi almak zorundadır. Tek başınıza yapacağınız vize başvurusunu dilerseniz grup olarak da yapabilirsiniz. Çin ticari vize başvurusu yapmadan önce şu şartlara sahip olmanız gereklidir.

* Çin Konsolosluğu internet sitesinde yer alan Ticari Vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmuş olmanız gerekiyor.

* Pasaportunuzun seyahat tarihi itibari ile en az 6 ay geçerlilik süresi olmak zorundadır.

* Çin’e ticari amaçla gidiyorsanız Çin’de yer alan şirket veya çalışacağınız yerden davet almış olmanız gerekiyor. İş davetiyesi olmadan Çin ticari vize başvurusu yapamazsınız.

* Çin’de çalışacağınız veya ortak olarak yatırım yapacağınız şirketin vergi levhasının ve faaliyet belgesinin güncel tarihli olması şartı ile fotokopilerini başvuru dosyanıza sunmalısınız.

* Çin’de katılacağınız fuar, kongre, konferans, seminer gibi toplantılar için adınıza yazılmış olan bir davetiye mektubunun olması gerekiyor.

Ticari Vize Başvuru İşlemleri

Çin ticari vizesi başvurusu için öncelikle Çim Konsolosluğu internet sitesini ziyaret ederek istenilen evrakları incelemelisiniz. Başvuru evraklarınızın tam olması için dikkatli bir şekilde evraklarınızı toplamalı, başvurunuza destek olması için başvuru formunu büyük harfler ile okunaklı ve akıcı bir şekilde doldurmalısınız. Başvuru formunuz okunaklı olmadığında kolayca red cevabı alabilirsiniz. Başvuru formu dışında katılacağınız toplantılar veya çalışacağınız işin türü ile ilgili olarak davetiyeni olmalıdır. Davetiyenizin içeriğine göre tek girişli veya çok girişli vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Tek girişli Çin vizesi başvurusu yaptığınızda 30 günlük, çok girişli Çin vizesi başvurusu yaptığınızda ise 90 günlük vize alabilirsiniz.

Evraklarınızı topladıktan sonra Çin Konsolosluğuna ve yetkili vize danışmanlık firmasına giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sırasında size sorulacak sorulara başvuru formunda yazan bilgileri ve gidiş amacınızı destekleyecek şekilde cevaplar vermelisiniz. Başvuru davetiyenizin güncel tarihli olması ve seyahat tarihinize yakın bir tarihe sahip olması çok önemlidir. Çin ticari vizesi başvurunuz 7 iş günü içinde cevaplanmaktadır.

İletişime Geçin

Fransa vizesi almak için sizlerde hemen bizimle iletişime geçin ve işlemlerinize hemen başlayın.