imprenta santiago ltda pre-tax deductions social security wages on pay stihl timber sports collegiate series calculator enable npapi in firefox 37 used kitchen cabinets valparaiso in dustin stevenson hockey d board

Gerekli Evraklar

Benin vizesinin olumsuz sonuçlanması durumunda, ödenen vize ücretlerin ve hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir. Vize başvurusu yaparken bilgilerin eksiksiz, doğru ve uygun vize türünde yapılması gerekmektedir.

Benin vize başvurusu yaparken dikkat edilecek konular şu şekilde sıralanabilir:

  • Benin Büyükelçiliği’ne gerçekleşecek vize müracaatlar için, başvuruya şahsen gelme zorunluluğu bulunmamaktadır. Vize başvuruları, akredite danışmanlık firmaları aracılığıyla yapılabilmektedir. Firmamız, Benin Büyükelçiliği’ne vize müracaatı yapmaya ve başvuruları sonuçlanan yolcularının pasaportlarını teslim almaya yetkilidir.
  • Pasaportunuzun, vize bitim tarihinden itibaren en az 6 geçerlilik süresi olmalıdır.
  • Vize başvuru formu, bilgisayarda doldurulmuş olması gerekmektedir.
  • Eksik veya yanlış doldurulan vize başvuru formlarının vize reddine sebep olacağı unutulmamalıdır.
  • Vize müracaatı için kullanılacak fotoğrafların son altı ay içerisinde çekilmiş olması ve kişinin tanınırlığını sağlaması gerekmektedir. Fotoğrafların arka fonu desensiz ve beyaz renkte olmalıdır.
  • Benin acil (ekspres) vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurusunun seyahatten en az bir hafta önce yapılması tavsiye edilir.
  • Vize basılabilmesi için pasaportunuzda karşılıklı en az iki sayfasının boş olması gerekmektedir.
  • Geçerlilik süresi sona ermiş pasaportlarda yer alan Benin vizeleri kullanılamaz. Bu durumda yeni pasaportlar ile tekrardan vize müracaatı yapılması gerekmektedir.
  • Benin Büyükelçiliği vize ödemelerini € (Euro) cinsinden tahsil etmektedir. Başvuru esnasında vize harcına ait banka ödeme dekontunu yanlarında bulundurmalıdır.
  • Olumsuz şekilde sonuçlanabilecek Benin vizesi müracaatlarında, ödenen vize başvuru ücretlerinin iadesi bulunmamaktadır.

Vize Türleri

Benin e-vize uygulaması kapsamında turist vizesine veya ticari vizeye başvuru yapabilirsiniz. Benin e-vize elde edilen vize türünü düzenleyen yasal çerçeveye uygun olarak Benin Cumhuriyeti’ni ziyaret etmeye olanak sağlar. Benin’e yapacağınız turistik amaçlı seyahatlerde e-vize başlangıcı “data travel” bölümünde belirtilmektedir.  Benin Cumhuriyeti turist vize işlemlerinin değerlendirme süresi en az 3 iş günüdür. Sayfamızda Benin turist vizesi için gerekli evraklara ve başvurudan önce dikkat edilmesi gerekenlere dair ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Benin Cumhuriyeti turist vize başvurusunda konsoloslukta hazır bulunmanıza gerek yoktur. Vize merkezi Afrika departmanı temsilcilerimiz konsolosluk ofisinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirmekte ve takibini yapmaktadır. Yukarıda belirtilen az sayıda temel evrağı İstanbul merkez ofisimize kargo, kurye veya 3. kişi bir aracılığıyla iletmeniz halinde Benin vize işlemlerinizi başlatmaktayız. Benin vize sonuçları hakkında verilecek kararlar Benin Büyükelçiliğinin inisiyatifi altındadır. Kurumumuzun Benin vize başvuru sonuçları hakkında karar verme yetkisi yoktur.

enin turistik vizesi için gerekli evrakların başında başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve en az 2 adet boş sayfası bulunan pasaport gelmektedir. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir. Benin turist vizenizi 30 gün tek girişli, 30 gün çok girişli, 90 gün çok girişli olarak temin edebilirsiniz. Talep ettiğiniz vize süresine ve vize giriş-çıkış sayısına göre başvuru ücretleri değişmektedir.

Benin’i ziyaret etmek ve Benin içinde dolaşım hakkı kazanmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turistik vize almak mecburiyetindedir. Benin turistik vizeler en az 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Benin’e yapacağınız turistik amaçlı seyahatlerde özellikle sarıhumma ve diğer aşıların yaptırmanız (Hepatit A ve B; Menenjit (A,W135 ve X tiplerini içeren); Karma aşı (Difteri, Tetanos, Polio); Tifo) sağlığınız için önemlidir. Benin vize başvurunuzun reddi durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır.

Benin ticari vize işlemleri sırasında Benin Büyükelçiliği’nde hazır bulunmanıza gerek yoktur. İşlemleriniz online olarak tamamlanmakta vizeniz e-mail adresinize online olarak iletilmektedir.  Benin ticari vizesi, Benin turist vize ve Benin transit vize, e-vize kapsamında değerlendirilen vize türleridir

Benin ticari vizesi için gerekli evraklar ve başvuru koşullarına sayfamızın devamında ulaşabilirsiniz. Benin vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi Afrika Departmanı uzmanlarımıza numaralı destek hattımızdan bağlanabilirsiniz.  Vize Merkezi ofislerimiz Benin vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Benin’de iş ve ticaret yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari vize almak mecburiyetindedir. Benin ticari vizesine dair 2019 yılı güncel bilgileri sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Benin ticari vize için gerekli evrakların başında başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerliliği bulunan pasaport gelmektedir. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Benin Cumhuriyeti vize başvurusu için online sistem üzerinden doldurulacak form yeterli olacaktır. Online formda pasaport bilgileri, seyahat bilgileri, kişisel bilgiler ve konaklanacak yer bilgileri eksiksiz olarak girilmelidir. Benin vize başvuru kaydı ancak harç ücreti ödendikten sonra alınabilmektedir. Benin vize başvurularında formda beyan edilen bilgilerde yanlışlık olması halinde vizenizin onaylanmayacağını ve vize ücretinin iade edilmeyeceğini hatırlatırız. Bu nedenle bilgilerinizi yetkililerimize eksiksiz olarak iletmenizi rica ederiz.

İletişime Geçin

Fransa vizesi almak için sizlerde hemen bizimle iletişime geçin ve işlemlerinize hemen başlayın.